Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności i rozwoju zrównoważonego. Doktor nauk ekonomicznych. Związana z Wydziałem Zarządzania UŁ. Ekspertka Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu Członkini Rady Naukowej Centrum Innowacji Społecznych UŁ oraz Rady Programowej Centrum Studiów Zrównoważonego Rozwoju UŁ. W latach 2010-2021 prezeska Fundacji CSR Impact. W latach 2018-2020 Pełnomocniczka Rektora UŁ ds. społecznej odpowiedzialności uczelni. Zaangażowana społecznie w działania na rzecz upowszechniania CSR m.in. w ramach Fashion Revolution Poland, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (praca nad standardem ISO 26000, koordynacja działań związanych z publikacją ISO 20400), Ministerstwa Gospodarki (od 2009 do teraz, w ramach członkostwa i przewodniczenia grupom roboczym.
Głównymi obszarami jej zainteresowań są: strategiczne podejście do społecznej odpowiedzialności, zrównoważone modele biznesowe, problematyka rozwoju zrównoważonego i odpowiedzialności w łańcuchach dostaw oraz kwestie związane z edukacją na rzecz CSR i rozwoju zrównoważonego a także przedsiębiorczość społeczna. Szczególnie bliska jest jej problematyka mody zrównoważonej i odpowiedzialnej.
Członkini zespołów realizujących międzynarodowe projekty edukacyjne i badawcze. Uczestniczka wielu konferencji naukowych i branżowych poświęconych problematyce zrównoważonego rozwoju, CSR i łańcucha dostaw. Prelegentka i moderatorka na wydarzeniach poświęconych problematyce zrównoważonego rozwoju. Współpracuje z przedstawicielkami i przedstawicielami różnych sektorów wspierając je w zmianie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Certyfikowana trenerka, menadżerka projektów, tutorka, mediatorka, menadżerka ISO 9001 i ISO 14001. Nieustannie pracuje nad doskonaleniem kompetencji szkoleniowych poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach. Pasjonatka metody Design Thinking.
Została wyróżniona jako jedna z kobiet polskiego CSRu przez FOB (2013) oraz jedna z 25 Liderek Zrównoważonego Rozwoju przez Forbes Women (2021)
dr Daniel Kiewra
Ekonomista i konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie analiz finansowych i strategicznych. Współautor publikacji dla polskich i europejskich partnerów społecznych związanych z polityką przemysłową, rynkiem pracy i dialogiem społecznym.
Ekspert od polityk transformacji energetycznej (w tym sprawiedliwej transformacji), strategii klimatycznych i dekarbonizacji przemysłu oraz zrównoważonego rozwoju. Uczestnik licznych projektów (w tym badawczych) realizowanych we współpracy z: administracją publiczną na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, sektorem prywatnym, stowarzyszeniami biznesowymi, partnerami społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi i filantropijnymi.
Absolwent i były wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.
Klaudia Borys
Ekspertka i praktyczka w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG. Zawodowo związana z
tematyką ESG i zrównoważonego rozwoju od 2015 roku. Posiada prawie 5 letnie
doświadczenie pracy w jednym z największych banków w Polsce, gdzie zajmowała się
zrównoważonym rozwojem. W banku koordynowała tworzenie treści ESG w raportach
zintegrowanych, strategii zrównoważonego rozwoju, a także inne projekty związane z tym
obszarem. Pracowała również po stronie doradczej w firmie z tzw. Wielkiej Czwórki w zespole Sustainability,
wspierając klientów procesowo i merytorycznie w zakresie tworzenia raportów
zrównoważonego rozwoju / ESG oraz strategii zrównoważonego rozwoju / ESG. Ma również
doświadczenie w pracy w mniejszych firmach konsultingowych związanych z obszarem
ESG. Jest także ekspertką zewnętrzną Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dodatkowo
prowadzi warsztaty, szkolenia, wykłada na uczelniach, przygotowuje publikacje i materiały
merytoryczne. Z wykształcenia inżynierka środowiska.
Irena Madej
Do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyła w kwietniu 2023 r. Jej zadaniem jest koordynacja i rozwój działań w ramach Karty Różnorodności.
Wcześniej pracowała wiele lat w sektorze kulturalnym, zarówno w centralnych instytucjach publicznych jak i organizacjach pozarządowych. Zajmowała się programami rozwojowymi, szkoleniami, konferencjami i wydawnictwami dla pracowników instytucji kultury z całej Polski.
Irena jest studentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz absolwentką kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W pracy z ludźmi najważniejsze jest dla niej budowanie porozumienia i komunikacja oparta na empatii i szacunku, dlatego rozwija się w ramach Akademii NVC oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.
Marzena Strzelczak
Doradczyni Zarządu FOB ds. DEI, ekspertka DEI, zrównoważonego rozwoju, ESG, przez wiele lat związana z biznesem, a od 2014 roku z FOB, w latach 2022-2023 w zarządzie CSR Europe. Pomysłodawczyni i inicjatorka badania Diveristy IN Check oraz Diveristy IN Check Creative. Absolwentka polonistyki UW, studiów podyplomowych dotyczących PR, marketingu i CSR w Polsce i za granicą m.in. na Uniwersytecie w Genewie i na Uniwersytecie w Cambridge, od niedawna nauczycielka języka polskiego jako obcego.
Jak chcemy rozwijać dostępne szkolenia?
Premierowym szkoleniem dostępnym na platformie edukacyjnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest kurs “Podstawy zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorstw, czyli ABC ESG”, który pomoże pracownikom zrozumieć najważniejsze kwestie z obszaru ESG, a tym samym wzmocnić strategię firmy i sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym.
Chcesz na bieżąco być informowany o rozwoju oferty o nowe szkolenia?
Pozostań w kontakcie z nami i bądź na bieżąco z aktualną ofertą. Pozostaw swój e-mail poniżej a poinformujemy cię o nowych szkoleniach w naszej ofercie